Güvenlik Bantları Hakkında;

Terabant Güvenlik Bantları ile gönderilerinizin güvenliğini hızlı, kolay ve ucuza sağlayabilirsiniz. Yeni bant teknolojisi, plastik torbalar, metal kutular, Tyvek, kıvrımlı karton kutu ve zarflarda çok daha etkilidir. Bant ambalaja yapıştırıldıktan sonra açılmaya çalışıldığında ambalaj üzerinde kalıcı uyarı mesajı bırakır. Güvenlik bantları kutuları daha sağlam kılmaz, açılmamalarını, kurcalanmalarını veya hırsızlığı engellemez, sadece caydırıcıdırlar, kargolar açıldıklarında veya kurcalandıklarında alıcıyı uyarır.

Müşterilerimize Özel Hizmet...

Terabant Güvenlik Bantları ile gönderilerinizin güvenliğini hızlı, kolay ve ucuza sağlayabilirsiniz. Yeni bant teknolojisi, plastik torbalar, metal kutular, Tyvek, kıvrımlı karton kutu ve zarflarda çok daha etkilidir. Bant ambalaja yapıştırıldıktan sonra açılmaya çalışıldığında ambalaj üzerinde kalıcı uyarı mesajı bırakır. Güvenlik bantları kutuları daha sağlam kılmaz, açılmamalarını, kurcalanmalarını veya hırsızlığı engellemez, sadece caydırıcıdırlar, kargolar açıldıklarında veya kurcalandıklarında alıcıyı uyarır.

* Üretim Aşaması ;

Terabant Güvenlik Bantları Kanada’da 11,500 metrekarelik fabrikamızda üretilmektedir. Fabrikamız günün 18 saati iki vardiya olarak  güvenlik bantlarını üretmektedir. Fabrikamız bünyesinde üretim departmanımızın yanı sıra, araştırma – geliştirme, boya ve plaka,  barkod ve numaralandırma, kargo ve sanat departmanlarımız bulunmaktadır.

Terabant Hakkında

Kuruluşların faaliyette bulundukları iş kollarında müşteri memnuniyetini korumalarının en önemli yolu  hizmet kalitelerini yükseltmek ve iş sürekliliğini sağlamaktan geçmektedir. Öncü kuruluşlar bu faydaları sunabilmek için gelişmiş teknoloji ile üretilen ürünler kullanmaktadırlar. İletileriniz içinde şirket sırlari, değerli ürünleriniz, numuneleriniz ve hatta özel eşyalarınız olabilir. Bu bilgi ve belgeleri kimsenin dokunmasına izin vermeyin.

İletilerinizin güvenli taşınması için neler yapıyorsunuz?

Güvenlik bant ve etiketleri kullanıyor musunuz?
İletilerinizin yol süresince açlmadığına emin misiniz?
İletileriniz açılmış veya deforme olmuşsa firmanızı alıcıya karşı nasıl savunabilirsiniz?
İletilerinizin içersindeki firma bilgisi, numune, AR-GE ve tasarımlarınız rakip firmaların eline geçerse ne olur?
Güvenlik bant ve etiketleri kullanıyorsanız, kullandığınız ürünler gerçekten güvenli mi?
Güvenlik bantlarınız alıcıya ulaştırılana kadar kötü niyetli kişiler tarafından açılmadığına nasıl emin olabiliyorsunuz?
Her malzemenin üzerine de aynı etiketi mi kullanıyorsunuz?
Uygulanan yerin yapıştırdığınız bantın niteliği ile ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz?
Kullandığınız bantların herhangi bir yerden alınamayacağına veya yaptırılamıyacağına nasıl emin olabilirsiniz?

Bu soruların cevabı “ Önce Güvenlik! ”

Amaç iletilerin güvenli taşınması olunca her türlü detayı iyi değerlendirmek gerekmektedir.

Ürünlerimiz yıllarca yapılan AR-GE çalışmaları ve saha testleri sonucunda elde edilmiş ileri teknoloji ürünleridir. Müşterilerimizden gelen istek ve şikayetleri değerlendirerek en kusursuz ürünü üretmeyi amaçlamaktayız.

Güvenlik bant ve etiketleri caydırıcıdır ve kargonuzun güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlar. Bantlar kutuları daha sağlam kılmaz, açılmalarını veya hırsızlığı engellemez, kargolar açıldığında veya kurcalandığında alıcıyı uyarır.Her bir ürün müşterimizin istediği ambalaj, renk, dil, desen  durum ve şartlara göre üretilmektedir. Ürünlerimizin bir benzeri yoktur,  herhangi bir kişi herhangi bir yerden edinemez. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda ürünlerimizin üzerindeki ve içindeki uyarı mesajları istenilen dilde, fontta ve büyüklükte yazılır.

Ürünlerimiz müşterimizin gönderdiği numunelerin üzerine uygulama yüzeylerinde en verimli olarak çalışacak şekilde üretilmektedir. Bu şeklide ürünlerimizin yüzeylere karşın tepkime biçimleri en iyi sonucu elde etmemizi sağlamaktadır. Bütün ürünlerimiz özelliklerine göre karton kutular, zarflar, plastik kaplar, plastik poşetler ve metal kutular üzerinde etkilidir.

Terabant güvenlik bant ve etiketleri kargo, gıda, tekstil, paket, ambalaj, bankalar, güvenlik birimleri, hastaneler, laboratuvarlar gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır

Yapıştırıldığı yüzeyden sökülmeye çalışıldığında bu bantlar kolaylıkla yırtılır, güçlü yapıştırıcı sayesinde bant sökülmez, kurcalandığında zedelenir, zorlandığında kutu veya zarfı beraberinde söker veya zemin üzerinde uyarı mesajı bırakır.Şimdi özel olarak geliştirdiğimiz teknikle polyester bantlar ısıtıldığında bant büzüşerek deforme olur ve kullanılamaz hale gelir.

Normal bir bantı veya etiketi açmanın en kolay iki yolu vardır; ısıtmak veya soğutmaktır. Terabant güvenlik bant ve etiketleri ısıtıldığında, banttaki yapıştırıcı yumuşar ama diğer kimyasal maddeler yüzeye yapışarak kalıcı uyarı mesajı bırakır ve bant veya etiket kullanılamaz hale gelir. Bunun yanı sıra, beyaz ısı sensörleri maviye dönüşür ve yüzeye kalıcı mavi noktalar bırakır. Soğutulduğunda da durum pek farklı değildir. Bant donar kolaylıkla yırtılır, söküldüğünde yüzeyde kalıcı uyarı mesajı bırakır ve bant kullanılamaz hale gelir.
Bant ve etiketlerin yapımında polypropylene, polyester, glassine, asetat ve polyetilen terephthalate gibi pahalı materyaller kullanılmaktadır. Kullanılan yapıştırıcı, ısı sensörleri ve diğer kimyasal maddeler pahalı ve patentli özel markalardır. Araştırma ve geliştirmeleri için oldukça ciddi bütçeler ayrılır. Tüm bu materyaller ve kimyasal maddeler yüksek teknolojiye sahip baskı makinalarında karmaşık işlemlerden geçerek bant ve etiket halinde üretilir. Bu yüzden güvenlik bant ve etiketlerinin sahtelerinin yapılması neredeyse imkansızdır.

Dünya genelinde,

Türkiye’nin yanı sıra Kanada, Avustralya, Çin, El Salvador, Amerika Birleşik Devletleri, Guatemala, Honduras, Hong Kong, Güney Kore, Meksika, Nikaragua, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkmenistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Hindistan, Tayvan, Endonezya, Malezya, İngiltere, İtalya, Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkelerde de hizmet vermekteyiz.

Güvenlik Testleri İçin TIKLAYINIZ.