* Network Çözümleri;

Konusunda uzman ve sertifikalı Sistem Mühendisi kadromuzla; danışmanlık, uzaktan ve yerinde destek hizmetleri vermekteyiz. Daha kritik sistemler için sistem sorunlarını anında SMS ya da E-mail yoluyla sistem sorumlularına bildiren Erken Hata Tespit Sistemleri de kuruyoruz. Sistemlerimizi sorunların çıkış nedenlerini önceden tespit eder sorunları oluşmada ortadan kaldıracak şekilde altyapıyı yeniden organize ediyoruz.

Bilgi Sistemleri, Microsoft sertifikalarına sahip sistem ekibiyle, Server, MS-SQL Server, ISA Server, Exchange Server gibi kurumsal Microsoft uygulamalarında iş ortaklarına çözümler sunmaktadır.

Outsourcing

Bilgi Sistemleri, PC Teknik Destek grubundaki teknisyenlerle PC ve çevre birimleri konusuna ürün tedarik ve teknik destek hizmeti vermektedir

Küçük ve orta ölçekli işletmelerden büyük ölçekli işletmelere kadar uzanan bir profilde outsourcing hizmetleri yaygınlıkla kullanılmaktadır. Şirketin asıl faaliyet konusu dışında kalan işlerin farklı şirketlere hizmet olarak devri demek olan outsourcing, firmalara ciddi bir maliyet avantajı ve verimlilik artışı sağlamaktadır. Daha çok yemek ve temizlik hizmetlerinde outsourcing’ ten yararlanan kurumların bu hizmetlerden sağladıkları faydalar, daha geniş bir hizmet profili beklentisine yol açmıştır. Bu beklentilerden biri de hiç kuşkusuz bilişim hizmetlerinin teknik destek bakımıdır.

Bilişim alanında yetişmiş eleman sayısının azlığı ve uzman teknik servis elemanını firma bünyesinde tutmanın maliyetlerinin yüksekliği kurumları böyle bir arayışa itmiştir. Kurumsal müşteri profilinin ihtiyaçlarına uygun olarak Bilgi Sistemleri, parça garantili servis hizmetleri, müşteri ortamında teknik destek, çağrı başı servis, yıllık teknik destek ve bakım anlaşmaları, bakım - onarım gibi hizmetler vermektedir.

Güvenlik

Bilgi teknolojilerindeki gelişim; veri erişiminin farklı platformlarda çok sayıda kullanıcıya sunulmasını kolaylaştırmıştır. Fakat bu rahatlık, ekstra güvenlik ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Yetkileri kısıtlamak ve izinsiz erişimi engellemekle başlayan sistem güvenliğinin, bilgiye erişilen platformun tipine ve kullanıcı sayısına göre pek çok çözüm alternatifi vardır.

Sistem güvenlik çözümlerinin tamamında esas amaç bilginin korunması ve sistemin aksamadan çalışması üzerine kurulmuştur. Güvenli bir sistem için gereken donanımsal ve yazılımsal önlemler belirlenmeli; güvenlik politikası ve acil müdahale senaryoları oluşturulmalıdır.

Bilgi Sistemleri, kurumsal sistem güvenliği için partner şirketlerimizden sistemin açık noktalarına saldırı, karşı saldırı ve savunma testleri yaparak durum tespiti, zayıflık testi, sunucu, ağ cihazları ve erişim politikası incelemesi yaparak güvenlik raporu hazırlar ve kurumunuzun bilgi güvenliği ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar.

Veri Kurtarma Hizmetleri

Veri kurtarma konusunda yetiştirilmiş uzman kadromuz ile çok büyük bir oranla kurtarma işlemleri

gerçekleştirmektedir. Yurt dışındaki bağlı bulduğumuz bir takım kuruluşlar vasıtası ile yurt içinde kurtarılamayan diskleri gelişmiş haber alma teşkilatlarının kullanmış olduğu teknoloji ile %99’a varan olasılıklar ile kurtarma işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Çözüm Ortakları

Proje yaklaşımıyla hazırladığımız network çözümlerinde donanım ve ağ yönetim yazılımları noktasında network pazarının önde gelen donanım üreticileriyle birlikte çalışmaktayız. Aktif cihazlarda başta Cisco, 3Com, Alcatel, Asus gibi markaların network ürünlerinin kurulum ve teknik desteğini vermekteyiz.

Montaj ve Kurulum

PC destek ekibimiz, belli markalara ait PC ve diğer yan ürünlerinin kurulumunu yaptığı gibi OEM ürünlerden yararlanarak, isteğe uygun PC üretimi de yapmaktadır. Yine ayrıca tedariki yapılan donanımların kurulum ve konfigürasyonu teknik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Yalnızca PC’lerden oluşan küçük network kurulumları, kurumların lisans ihtiyaçları çerçevesinde satın aldıkları office, işletim sistemi, antivirüs gibi lisans kurulumları, data kurtarma gibi hizmetler teknik destek ekibimiz tarafından profesyonel hizmet anlayışıyla sunulmaktadır.

PC ve Destek

Sunduğumuz çözümlere paralel olarak; konusunda uzman, takım ruhuyla hareket eden, saha tecrübesi yüksek, geniş kadromuzla, iş ortaklarımıza hizmet götürüyoruz. Yüksek saha tecrübesi ve eğitim, her yeni projede; ihtiyaçların daha iyi analiz edilmesini, süreçlerin kısalmasını ve dolayısıyla hizmet götürdüğümüz kurumlarda verimliliğin artmasını sağlar.

Yapısal Kablolama

UTP, STP (FTP), UPS ve Fiber Optik kablolama konusundaki deneyimlerimiz, bizi hem kablolama hem de aktif cihaz kurulumunu birlikte yapabilen ender firmalardan yapmaktadır

* Network

Network projelerimizde tüm süreç, ağ teknolojileri konusunda tecrübeli ve sertifikalı, tamamı uzman ve mühendislerden oluşan network ekibimizce kontrol edilmektedir.

Birden fazla kullanıcının olduğu bir çalışma ortamında,verimli ve senkronize çalışma ortamının oluşturulabilmesinin ilk şartı,doğru oluşturulmuş bir network altyapısıdır.

Network Management

Yoğun işleyen ağ yapılarında yaşanan performans sorunları, network yönetiminin önemini ortaya koymaktadır. Kurulumu yapılan bir network uygulaması, LAN, WLAN ya da WAN ayrımı yapmaksızın, dinamik bir yapı üzerine kurulur. Zamanla network üzerinde kullanım alışkanlıklarına ve uygulama farklılıklarına göre performans kaybı olabilir. Böyle durumlarda, sistem üzerindeki aktif cihazlardan, network kullanım analizinin çıkarılması ve yeniden yük dağıtımının yapılması gerekir.

Ağ yönetimi alanında, aktif cihazları iyi tanıyan ve network management protokolleri konusunda uzman mühendis kadromuzla çözümler sunmaktayız.

WAN

Kurum ve kuruluşların merkezleri ile şube, mağaza, depo gibi birimlerinin veri iletim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geniş alan ağ çözümleri hizmeti veren firmamız, arada kullanılan uygulama ve servislere bağlı olarak bant genişliği, altyapıyı ve teknolojileri belirleyerek en uygun çözümü önerir.

Sunduğumuz bu çözümler router (yönlendirici) konfigürasyonu, modem kurulumu, ağ servisleri ve qos (servis kalitesi) ayarları ve yönetim ile proje tasarımından kurulumuna ve işletiminden desteğine kadar bütün süreçleri kapsamaktadır.

Anahtar teslimi projelerimizde yüksek performanslı ürünlere sahip Cisco, 3com, Alcatel, Asus gibi üretici firmalarla ortak çalışarak, müşterilerimize en uygun çözümü önermekteyiz.

LAN

Orta ve Büyük ölçekli kurum ve kuruluşların Local Area Network (yerel alan ağı) kurulumu hizmeti veren firmamız, kurum için her türlü kabloluma altyapısını kurarak anahtar teslimi sertifikasyonlu yapısal kablolama çözümü sunmaktadır. Mesafeden kaynaklanan kısıtlar ve haberleşme hızına bağlı olarak kampus networklarda Fiber Optik kablolama sı yapan firmamız kurulum sonrası test raporları ve proje dokümantasyonu ile projeyi tamamlar.

Yapısal kablolama pasif bileşenleri, aktif cihazların kurulumu ve sonrası desteğini, uzman sertifikasyonlu mühendislerimizle vermekteyiz.

Aktif Cihazlarda yüksek performanslı ürünlere sahip Cisco,3Com, Alcatel, Asus gibi üretici firmalarla ortak çalışarak, bu çözümlerin tasarım, kuruluş ve desteğini vermekteyiz.

Kablosuz (Wireless)

Kablosuz ağ teknolojisinin gelişmesi, network teknolojilerinde yeni bir açılım olmuştur. Özellikle kurulum ve konfigürasyon aşamasında sağladığı zaman avantajı ve şirketin taşınması durumunda network altyapısının da taşınabilir hale gelmesi, önemli bir maliyet avantajı sağlamıştır. Bu sayede yeni binada ekstra network yatırımı yapılmasına gerek kalmaz.

Bu avantajının yanı sıra fiber optik kablo uygulanamayacak kampus tipi network yapılarında da çözüm olarak karşımıza çıkar. Tarihi binalarda ve sit alanları içerisinde yapılacak ağ uygulamaları için uygun bir alternatiftir.

Network ekibimiz, henüz yeni olan Wireless teknolojisinde de müşterilerine profesyonel hizmetler sunmaktadır.

* Telekomünikasyon

VOIP

VOIP (Voice Over Internet Protocol), aktif network cihazları, yüksek hızlı data hatları, PBX santralleri ve IP teknolojisiyle yapılandırılan ses iletim teknolojilerinin genel adıdır.

Bilişim pazarına yeni bir soluk getiren bu teknoloji sayesinde kurumlar özellikle ses iletişiminde ekonomik ve kaliteli fırsatlarla karşı karşıyalar.

Kurumunuza en uygun VOIP alternatifi için IP teknolojisini iyi bilen network ekibimizle ve geniş bir çözüm profiliyle hizmet veriyoruz.

VOIP hizmetleri alan müşteriler için konuşma kayıtları analiz çözümümüz, sektörün ihtiyaçlarına ve operasyon yapısına uygun olarak tasarlanmıştır. Tarifeler, Aktivasyon İşlemleri, Faturalama, E-Ticaret Entegrasyonu, Tahsilât ve tüm bunların Analizi gerçekleştirilmektedir. Bu bütünleşik yapı; iş takibini kolaylaştırmakta, zengin bir planlama ve değerlendirme araçları menüsü sunmaktadır. Gerektiğinde üçüncü parti uygulamalarla da entegre edilebilen veritabanı yapısı, VOIP piyasasındaki kurumlara geniş olanaklar sağlamaktadır.

Call Shop

Callshop’lar uzak mesafe telefon hizmetleri, erişim noktaları da diyebileceğimiz bu mekânlarda özellikle de uluslar arası görüşmeler için tercih edilen bu noktalarda kabin yönetim hizmetleri, oldukça önemlidir. Firmamız CallShop çözümü isteyen müşterilerimize çeşitli sip serverler üzerinden müşterinin en ekonomik ve kaliteli görüşme sağlayacak şekilde iletişim kurmasını sağlar.